اخاذی ادمین خوش صحبت از دختران جوان به بهانه چالش "دختر زیبا"

افرادی که با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی در پوشش مسابقه زیبایی از دختران اخاذی می‌کردند، دستگیر شدند.

اخاذی ادمین خوش صحبت از دختران جوان به بهانه چالش "دختر زیبا"
کد خبر : ۲۲۵۲۹۱
0
مدت مطالعه :
لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، افراد شیاد بعد از فریب دختران عکس‌های خصوصی آنان را به دست می‌آوردند و دست به اخاذی می‌زدند.

 سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در این باره توضیح داد: چند دختر جوان به پلیس فتا پایتخت مراجعه و اعلام کردند فرد یا افرادی ناشناس تهدید به انتشار تصاویر خصوصی آنها در فضای مجازی کرده و این موضوع زندگی شخصی و خانوادگی آنها را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: شکات در ادامه اظهارات خود گفتند در یک چالش زیبایی در اینستاگرام ثبت نام کرده و پس از گفت‌وگوی دوستانه با ادمین صفحه که فردی خوش صحبت بود و اعلام کدهای مختلف برای تکمیل ثبت نام، گرداننده آن صفحه به تمام تصاویر داخل تلفن آنها دسترسی پیدا کرده و آنها را تهدید کرده که اگر مبلغ مورد نظرش را برای وی واریز نکنند تصاویر ارسالی آنها را در صفحات مستهجن بارگذاری می‌کند.

رئیس پلیس فتا  توضیح داد: کارشناسان این پلیس با تحقیقات فنی و اقدامات گسترده سایبری در فضای مجازی هویت متهمین را شناسایی و پس از تشریفات قضایی مجرمین را در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه ادله دیجیتال به پلیس فتا منتقل کردند و خوشبختانه با اقدام به موقع و هوشمندانه پلیس تصاویر هیچکدام از شکات در فضای مجازی پخش نشد.

سرهنگ معظمی گودرزی با تاکید به اینکه به هیچ عنوان نباید در فضای مجازی به افراد ناشناس و غریبه اعتماد کرد و اطلاعات و تصاویر شخصی و خصوصی خود را در اختیار آنان قرار داد، گفت:

متهمان پس از حضور در پلیس فتا گفتند با ترفند برگزاری چالش دختران زیبا اعتماد دختران نوجوان را به دست می‌آوردند و کد ورود به صفحات شبکه‌های اجتماعی آنها را دریافت می‌کردند.

با دسترسی غیرمجاز به تصاویر و پیام های خصوصی قربانیان پرونده ، آنها را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی کرده و اقدام به اخاذی از آنان می‌کردند.

منبع: اعتماد آنلاین

 

کد خبر : ۲۲۵۲۹۱
0
۰
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان