جدیدترین نرخ سکه و طلا و دلار در روز سه شنبه 16 آبان 1402

جدیدترین نرخ سکه و طلا و دلار در روز سه شنبه 16 آبان 1402
کد خبر : ۲۱۸۲۶۴
0

جدیدترین نرخ سکه و طلا و دلار در روز سه شنبه 16 آبان 1402 را مطالعه کنید و قیمت ها را مقایسه کنید.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، طلا و سکه روز گذشته در روندی متفاوت از یکدیگر معامله شدند. قیمت طلا با وجود کاهش مولفه‌های اثرگذار بر این بازار، روند افزایشی محدودی داشت و قیمت سکه کاهشی شد.

دیروز سکه‌ گرمی متاثر از رشد تقاضا افزایش حباب قابل توجهی داشت و برخلاف کاهش قیمت خانواده سکه‌ها رشد کرد و به کانال هفت میلیونی نزدیک شد.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

Capture

گفتنی است قیمت طلای جهانی در لحظه نگارش این گزارش به رقم ۱۹۸۵ دلار رسیده و در حال معامله است.

روز گذشته بازارهای مالی اخبار مربوط به سفر نخست‌وزیر عراق به تهران را مورد توجه قرار دادند. به اعتقاد معامله‌گران بازار، السودانی که پیش از سفر به تهران با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار داشته، حامل پیغام مهمی برای تهران است.

قیمت دلار روز گذشته با کاهش محدودی به کف کانال ۵۱ هزار تومانی نزدیک شد.

سفر نخست‌وزیر عراق به تهران و دیدار با مقامات بلندپایه کشور سیگنال کاهشی به بازارهای مالی داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته قیمت دلار کاهش ۱۰۰ تومانی داشت و با قیمت ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. معامله‌گران بازار ارز سیگنال‌های مساعد سیاسی و احتمال پایان جنگ میان حماس و اسرائیل را دلیل آرامش در بازارهای مالی می‌دانند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند روابط مساعد سیاسی، موثرترین سیگنال برای ثبات قیمت دلار است. فعلا این اسکناس با ارزپاشی سیاست‌گذار و خبردرمانی، در محدوده ۵۱ هزار تومانی به تثبیت رسیده است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، این اسکناس فعلا توانایی بالارفتن از کانال ۵۲ هزار تومانی را ندارد.

کارشناسان بازار، تنش‌های خاورمیانه را عاملی برای دورشدن ایران از توافق برجام می‌دانند. پیش از این، انتشار اخبار مساعد سیاسی امید را برای تفاهم نانوشته و حداقلی با آمریکا در خصوص مذاکرات برجام بالا برده بود. با این وجود هر گونه جانبداری از رخدادهای منطقه خاورمیانه باعث می‌شود ایران از مسیر توافق دور شود و این موضوع به رشد قیمت دلار دامن می‌زند.

قیمت ارزهای موثر

روز گذشته اسکناس یورو با رقم ۵۵ هزار و ۱۸۱ تومان معامله شد و افزایش ۲۰۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) با رقم ۴۴ هزار و ۳۳۷ تومان تعیین شد و ۲۲ تومان کاهش داشت. یوروی حواله نیز با رقم ۴۰ هزار و ۳۰۶ تومان قیمت‌گذاری شد و ۲۰ تومان کاهش داشت.

روز گذشته درهم امارات با کاهش ۶۰ تومانی با رقم ۱۴ هزار و ۴۰ تومانی معامله شد. در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۳۰ تومان عرضه شد. اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۵۳ تومان عرضه شد و تغییر محسوسی نداشت.

منبع: تجارت نیوز

۰
ارسال نظر