آیا امتیاز ملی مسکن قابل خرید و فروش است؟

آیا امتیاز ملی مسکن قابل خرید و فروش است؟
کد خبر : ۲۱۰۸۸۸
0

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن را ممنوع و بدون وجاهت قانونی اعلام کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح ، مرتضی میثاقی خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن را ممنوع اعلام کرد و گفت:

یکی از اهداف اجرای این طرح بسترسازی و فراهم کردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و تعادل در عرضه و تقاضای مسکن است.

وی با بیان اینکه این طرح ملی به منظور کاهش معضلات تأمین مسکن برای متقاضیان واقعی با در اختیار گذاشتن زمین ارزان قیمت اقساطی برای واحدها اجرایی شده است، افزود:

مردم نباید اجازه دهند که فرصت طلبان با خرید و فروش امتیاز در این طرح اخلال ایجاد کنند.

خرید و فروش

میثاقی به خرید و فروش وکالتی امتیاز مسکن ملی از سوی برخی افراد اشاره کرد و ادامه داد:

مبادرت به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه نهضت ملی مسکن بدون وجاهت قانونی است.

به گفته معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان؛ این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی برخورد قانونی از طریق مراجع قضایی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک را که در این فعالیت مشارکت دارند، به همراه دارد.

وی می‌گوید: اقدام به خرید و فروش غیرقانونی امتیاز طرح اقدام ملی مسکن با توجه به ناآگاهی برخی خریداران امتیازها و انجام نشدن فرآیند انتخاب واحد و انعقاد قرارداد واگذاری منجر به سوءاستفاده و تضییع حقوق خریداران امتیازها و در نهایت درگیری پروژه‌ها با پرونده‌های حقوقی. و قضائی ناشی از این تخلفات و جرایم خواهد شد.

میثاقی گفت: هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی تأمین مسکن وزارت راه و شهرسازی. از طریق ثبت‌نام کنندگان در طرح‌ها، مشاورین املاک، افراد و طرق مختلف ممنوع بوده. و می‌تواند منجر به ابطال ثبت‌نام اولیه و حذف از طرح‌ها و طرح‌ها شود.

منبع: صدا و سیما

۰
ارسال نظر