قلاب بافی چگونه مشکلات روانشناختی را درمان می‌کند؟

قلاب بافی چگونه مشکلات روانشناختی را درمان می‌کند؟
کد خبر : ۲۱۹۴۱۶
0

بافتنی و قلاب بافی بیشتر آنچه انتظارش را دارید به عملکرد مغز و بدن شما کمک خواهند کرد!

لینک کوتاه کپی شد

وقت صبح-خانم پرستار قلاب بافی و بافتنی کردن را از بهترین تفریحات برای مغز می‌داند! 

به گزارش گروه ترجمه وقت صبح، بتی هاتمن یک پرستار باتجربه در زمینه بیماران مبتلا به آسیب‌های مغزی و نخاعی و توانایی مغز برای بازسازی خود است.

تمرین بافتنی و قلاب بافی برای مقابله با اختلال اضطراب بسیار مفید است.

 سازمان اِی‌آرسی اولین سازمانی بود که درباره فواید این سرگرمی برای پیشرفت هوش و عملکرد مغز پژوهش کرد. 

این هفت دلیل تنها چند مورد از فواید این سرگرمی برای مغز و اضطراب است!

حرکات دست

حرکات دوطرفه، هماهنگ و دقیق دست برای مغز کار سختی است. با این کار از دو نیم‌کره مغز همزمان استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، بافتنی مغز شما را از افکار پوچ روزانه پرت می‌کند.

حرکات تکراری

بسیاری از ما از حرکات تکراری و موزون مانند قدم زدن، مشت زدن، کشیدن مو، جویدن دندان، کشیدن سیگار یا غذا خوردن برای آرام کردن خود در هنگام استرس استفاده می‌کنیم.

بافتنی یک جایگزین مناسب و سالم است که حتی به اختلال اضطراب پس از حادثه نیز کمک می‌کند. 

منطقه امن

نگه داشتن دست‌ها در کنار هم در جلوی بدن، احساس داشتن یک منطقه امن برای محافظت از فضای شخصی و راحتی ایجاد می‌کند. 

نگاه کردن اختیاری است

زمانی که بافتنی و قلاب بافی عادت کنید این سرگرمی برای شما فعالیتی ناخودآگاه می‌شود.گروه‌های بافتنی نیز مکان‌های امنی هستند که مکالمات در مورد بافتنی اغلب به موضوعات دیگری منتهی می‌شود. فرصت انتخاب مشارکت در این گروه‌ها به این معنی است که شما کنترل زندگی خود را در دست دارید.

قابل حمل بودن

بافتنی و قلاب بافی تقریباً در هر جایی با شما همراه است! کافی است آن را در جیب، کیف پول یا کیف خود قرار دهید. اینگونه همیشه یک راه حل برای زمانی که علائم اضطراب و وحشت ظاهر می‌شود در اختیار دارید. هر پروژه آسانی که در آن به فکر کردن نیاز ندارید برای زمان‌هایی که به حواس پرتی نیاز دارید بهترین گزینه است. 

احساسات

رنگ‌های زیبا، مجموعه‌ای از بافت‌ها و انواع مختلف الیاف برای انتخاب وجود دارد! آنها بازخورد بصری، لمسی و ادراکی دلپذیری را به بدن و مغز ما ارائه می‌دهند.

سطح هورمون

زمانی که بدن شما حرکاتی تکراری انجام می‌دهد سروتونین بیشتری در بدن تولید می‌شود. این موضوع به بهبود خلق و خو و احساس آرامش شما کمک می‌کند. 

۲
ارسال نظر