عکس/ فروش باورنکردنی لباس تیم های فوتبال عربستانی در ایران

عکس/ فروش باورنکردنی لباس تیم های فوتبال عربستانی در ایران
کد خبر : ۲۱۸۹۹۰
0

در ایران ابتدا یک مقاومت برای پخش بازی‌های لیگ عربستان وجود داشت، اما کم‌کم این مقاومت شکست و تماشای بازی‌های الهلال، النصر و الاتحاد به امری معمول در ایران تبدیل شد.

لینک کوتاه کپی شد

وقت صبح- عربستانی‌ها از ابتدای امسال پروژه‌ای را در فوتبال کشورشان پیش گرفته‌اند که در ابعاد گوناگونی معادلات فوتبال دنیا را به هم زده است.

 

 دیگر صحبت از بازی چند ستاره پا به سن گذاشته در کشورهای عربی نیست و عربستانی‌ها امسال ستارهای لیگ برتر انگلیس و چند لیگ دیگر را درو کرده‌اند.

حضور این تعداد ستاره سطح یک در فوتبال این کشور موجب شده تا توجه‌های جهانی به لیگ این کشور جلب شود و در سرتاسر دنیا خیلی‌ها علاقه‌مند به دنبال کردن اتفاقات این لیگ شوند.

چنانکه چندی پیش دیدار الاتحاد و الهلال با پوششی جهانی همراه شد و بسیاری از مردم در سرتاسر دنیا این بازی را با ستاره‌های گران‌قیمتش تماشا کردند.

 

در ایران هم ابتدا یک مقاومت برای پخش بازی‌های لیگ عربستان وجود داشت.

اما کم‌کم این مقاومت شکست و نماشای بازی‌های الهلال، النصر و الاتحاد به امری معمول در ایران تبدیل شد.

اوج تاثیرگذاری لیگ عربستان بر وضعیت فوتبالی در ایران حضور تیم النصر در تهران برای دیدار با پرسپولیس بود.

ماجرای که با کاروان هواداران رونالدو در خیابان‌های تهران و بازتاب جهانی آن همراه بود. 

اما این علاقه به لیگ عربستان تنها به اتفاقات موردی ختم نمی‌شود.

اگر سری به یکی از فروشگاه‌های آنلاین بزنید و در بخش «پرفروش‌ترین محصولات» مثلا «لباس‌های پسرانه» را بررسی کنید، می‌بینید که پیراهن تیم‌های النصر و الهلال در جمع پرفروش‌ترین‌ها قرار دارند.

بررسی یکی از فروشگاه‌های معتبر نشان می‌دهد که در میان ۱۰ محصول پرفروش پسرانه چهار محصول مربوط به پیراهن تیم‌های باشگاهی عربستانی است که توسط نوجوانان ایرانی خریداری شده است.

همین مسئله به سادگی نشان می‌دهد که لیگ عربستان چگونه هواداران فوتبال در ایران را تحت تاثیر خودش قرار داده و آنها را به هواداران جدیدی در کشور همسایه بدل کرده است. 

1806832_841

منبع: فرارو

 

۰
ارسال نظر