این مرد خوش شانس 7 گنج باستانی پیدا می کند+ فیلم

این مرد خوش شانس 7 گنج باستانی پیدا می کند+ فیلم
کد خبر : ۲۱۸۷۴۲
0

در این ویدئو یک شکارچی خوش شانس را می بینید که در یک روز 7 گنج باستانی و پر از طلا را کشف می کند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، به مجموعه آثار ارزشمندی که مدت ها در زیر خاک قرار داشته است، و کسی آن ها را کشف می نماید، دِفینه، گنج یا همان عتیقه جات می گویند. 

این مرد خوش شانس توانسته هفت گنج باستانی را کشف نماید.

مالک دفینه یا گنج کیست؟

براساس ماده ۱۷۴ قانون مدنی، دفینه که مالک آن معلوم نباشد ملک کسی است که آن را پیدا کرده است. به عنوان مثال، اگر شخصی آثار ارزشمند یا گنجی را از زمین استخراج نماید، یا در هنگام کندن گودالی باشد، که ناگهان به این آثار برخورد نماید، مالک این عتیقه جات ها محسوب می گردد. 

چنانچه شخص هنگامی که به این عتیقه جات دست پیدا می کند، بداند، مالک آن ها چه کسی می باشد، باید آن را تسلیم مالک اش نماید، و دیگر حق مالکیتی در خصوص آن دفینه برای او ایجاد نمی شود.

حال سوالی که در اینجا مطرح می شود، این است، که اگر شخصی دفینه ای را در ملک دیگری کشف نماید، مالک آن دفینه چه کسی می باشد؟

در پاسخ به این سوال بایستی گفت، براساس ماده ۱۷۵ قانون مدنی، اگر کسی در ملک غیر دفینه پیدا نماید، باید به مالک اطلاع دهد اگر مالک زمین مدعی مالکیت دفینه شد و آن را ثابت کرد، دفینه به مدعی ‌مالکیت تعلق میگیرد.

به عنوان مثال؛ شخص الف در ملک یا زمین شخص ب عتیقه ای را کشف می کند، فلذا در این حالت مالک این عتیقه شخص الف می باشد، اما اگر شخص ب از طریق طرح دعوی در مراجع قضایی مالیکت خویش را اثبات کرد، شخص الف موظف به استرداد دفینه به صاحب آن، یعنی شخص ب می باشد.

منبع: ساعدنیوز 

۰
ارسال نظر