عکس/ باورتان می‌شود کورتانیدزه رقیب علیرضا حیدری این شکلی شده باشد؟

عکس/ باورتان می‌شود کورتانیدزه رقیب علیرضا حیدری این شکلی شده باشد؟
کد خبر : ۲۱۸۶۲۶
1

انتشار تصاویر متفاوتی از ظاهر عجیب الدار کورتانیدزه قهرمان المپیک و رقیب همیشگی علیرضا حیدری سوژه طرفداران کشتی در جهان شده است.

لینک کوتاه کپی شد

وقت صبح- هم‌اکنون تورنمنتی تحت عنوان شامیل اوماخانوف با حضور کشتی‌گیرانی از ایالت‌های مختلف روسیه و همچنین کشور‌های اطراف در خاسایورت روسیه در حال برگزاری است که کشتی‌گیران خوبی نیز در آن شرکت کرده‌اند.

اخمد تاج‌الدینوف قهرمان جدید وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی جهان نیز از نزدیک این رقابت‌ها را تماشا کرد.

تاج‌الدینوف ۲۰ ساله که روسی‌الاصل است، امسال با شکست کایل اسنایدر آمریکایی و عبدالرشید سعدالله‌یف روس و ماگومدخان آذربایجانی، مدال طلای ارزشمندی را برای تیم ملی بحرین در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد به دست آورد.

او اکنون یکی از مدعیان اصلی طلای وزن ۹۷ کیلوگرم بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس محسوب می‌شود.

در کنار این قهرمان جوان، اما چهره‌ای به تماشای کشتی‌ها نشست که ظاهر جدید و عجیبش پیش از خاطرات خوب کشتی گرجستان و روسیه از او، جلب توجه می‌کرد؛ الدار کورتانیدزه.

ویاچسلاو عبدالسلام‌اف خبرنگار قدیمی و مستقل کشتی روسیه با انتشار عکسی از الدار کورتانیدزه در کنار اخمد تاج‌الدینوف، یادآور روز‌هایی بود که مبارزه‌های حساس و هیجان‌انگیزی بین این قهرمان بزرگ و عنوان‌دار و کشتی‌گیران مطرح ۹۷ کیلوگرم جهان برگزار می‌شد.

کشتی‌گیری که بعد از تحمیل چند شکست تلخ به علیرضا حیدری، سرانجام توسط این کشتی‌گیر در مرحله مقدماتی المپیک ۲۰۰۴ آتن شکست خورد تا طلسم شکست‌ناپذیری‌اش مقابل قهرمان بزرگ ایرانی در بهترین جای ممکن شکسته شود.

او دو نشان طلای جهانی خود را در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ با شکست علیرضا حیدری در تهران و نیویورک به دست آورد.

کورتانیدزه دو مدال برنز المپیک‌های ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ سیدنی را نیز در کارنامه دارد. ضمن اینکه با ۱۰ نشان اروپایی که نیمی از آن، طلاست، رکورد جالبی از مسابقات قهرمانی اروپا دارد.

این قهرمان در ایام بازنشستگی، زمانی که علیرضا حیدری به عنوان رئیس کشتی پهلوانی فدراسیون جهانی انتخاب شد، به عنوان نایب‌رئیس در کنار حیدری قرار گرفت.

(عکس) قیافه جدید و جالب «کورتانیدزه» رقیب علیرضا حیدری

(عکس) قیافه جدید و جالب «کورتانیدزه» رقیب علیرضا حیدری

منبع: تسنیم

۲
ارسال نظر
  • Ggg

    بله باورمان میشود