این پری دریایی وحشتناک حاصل آمیزش ماهی، میمون و سوسمار است+ عکس

این پری دریایی وحشتناک حاصل آمیزش ماهی، میمون و سوسمار است+ عکس
کد خبر : ۲۱۸۲۲۰
0

بقایای مومیایی شده یک پیر دریایی وحشتناک نشان می دهد ترکیبی مصنوعی از ماهی، میمون و سوسمار است.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش وقت صبح، دانشمندان بقایای مومیایی شده یک «پری دریایی» فرضی با منشاء ژاپنی را اخیرا اسکن کردند و اطلاعات تازه‌ای دربارۀ آن به دست آوردند.

نتایج اولیه نشان می‌دهد که این موجود ترسناک، ترکیبی مصنوعی از ماهی، میمون و سوسمار است.

xFh3G54khzRFaazbxGc5LN

اسکن‌های اولیه نشان می‌دهد که این مومیایی مرموز و بدقیافه که بیش از 100 سال پیش از ژاپن به ایالات متحده برده شده، در حقیقت ترکیبی از ماهی، میمون و قسمت‌هایی از بدن نوعی سوسمار است که مانند هیولای فرانکنشتاین به هم متصل شده‌اند.

این مومیایی شگفت انگیز که حدود 11.5 اینچ (29 سانتی متر) طول دارد، به عنوان «پری دریایی فیجی» شناخته می‌شود.

این مومیایی در ژاپن توسط یک افسر نیروی دریایی آمریکا در سال 1906 خریداری شد؛ او بعدها آن را به انجمن تاریخی شهرستان کلارک در اسپرینگفیلد اوهایو اهدا کرد. قدمت مومیایی بر اساس اطلاعات موجود به اوایل قرن نوزدهم می‌رسد.

اکنون، برای اولین بار، محققان هویت این پری دریایی را با انجام اسکن اشعه ایکس و سی‌تی‌اسکن بر روی بقایای آن بررسی کرده‌اند.

جوزف کرس، سرپرست پروژه، به لایو ساینس گفت: «این بررسی به ما این امکان را داد که [مومیایی] را تقریباً در همه ابعاد ببینیم، به امید اینکه ببینیم چه چیزی در داخل آن وجود دارد».

تحقیقات اولیه نشان داد که ظاهرا مومیایی از سر و نیم تنه میمونی ساخته شده است که روی بدنِ بریده شدۀ یک ماهی دوخته شده است، در حالی که دستان پری دریایی نیز پاهای پنجه‌دار نوعی سوسمار (به احتمال زیاد اژدهای کومودو) است.

کرس گفت: این اسکن‌ها همچنین یک جفت چوب را در داخل بقایای بقایای آن نشان داد؛ یکی از سر تا دم و دیگری روی تیغه‌های شانه. این دو چوب احتمالاً به عنوان استخوان‌بندی و برای حفظ حالت بدن موجود اضافه شده‌اند.

محققان در حال حاضر در تلاش برای بازسازی مدل دقیق‌تری از پری دریایی و بخش‌های جداگانه آن بر اساس اسکن‌های خود هستند. پس از تکمیل مدل‌ها، گروه تحقیق قصد دارد آنها را به باغ وحش‌ها و آکواریوم‌ها بفرستد تا گونه‌های ترکیب شده در بدن مومیایی به طور دقیق‌تری شناسایی شوند.

منبع: فرادید

۱
ارسال نظر