آموزش و سرگرمیفرهنگ و هنر

بازیگر پیشکسوت: برای بازی در «نیسان آبی» متاسفم!

اگر بیننده سریال «نیسان آبی» باشید حتما نام این بازیگر باسابقه را در تیتراژ آن دیده اید، هرچند ممکن است او را در این مجموعه ندیده باشید.

به گزارش وقت صبح به نقل از خراسان، به سراغ رضا بنفشه خواه رفتیم تا درباره حضور در این سریال و مدت‌ها کم کاری او صحبت کنیم. این چهره نام آشنا شبیه نقش‌هایش سریع و کوتاه صحبت کرد و به هرکدام از سوالات ما هم پاسخ‌هایی دقیق، اما کوتاه داد.

این روزها کجا هستید؟

خبری نیست. فعلا سرکار نیستم. یک فیلم نامه دستم دارم که مشغول بررسی آن هستم. بیشتر در خانه استراحت می‌کنم، کتاب می‌خوانم، فیلم می‌بینم و موسیقی گوش می‌کنم.

نام‌تان در تیتراژ نیسان آبی هم آمده است.

بله متاسفانه!

چرا متاسفانه؟

در قراردادی که با من بسته بودند، گفته بودند که ۸ تا ۱۰ روز فیلم برداری داریم یعنی قرار است نقشی هرچند کوتاه بازی کنم، اما نه آن قدر کوتاه که در چند دقیقه من را بکشند و از سریال خارج کنند! من قبول کردم که در این سریال حضور داشته باشم، اما بعد دیدم که در همان قسمت اول فوت کردم و کارم تمام شد.

اتفاقا ما هم تعجب کردیم که چطور یک بازیگر باسابقه برای لحظات کوتاهی در سریال بازی کرد و دیگر اتفاقی نیفتاد.

همکاران و سازندگان نیسان آبی هم گفته بودند که سریال، فلاش بک دارد و پس از این که شما در سریال فوت کردی، دوباره به سریال برمی گردی و ما به بازی شما نیاز داریم.

اما در ابتدای سریال بسیاری از سکانس‌ها را حذف کردند و نوشتند که فلان بازیگر، حضور افتخاری داشته است. البته این موضوع برایم خیلی مشکل حادی نبود و من غصه نمی‌خورم، اما از بازی در آن متاسفم.

بیژن فرزند شما هم بازیگر است. چقدر با همدیگر رابطه کاری دارید؟

ما وقتی پیش همدیگر هستیم، اصلا درباره مسائل کاری صحبت نمی‌کنیم. دیدار ما هیچ وقت دیدار دو همکار هنرپیشه نیست. دیدار ما دیدار پدر و فرزندی است. هیچ کاری نداریم که الان درگیر چه کاری هستیم.

قبلا درباره این موضوع صحبت کردیم و با هم به توافق رسیدیم که دیگر در باره مسائل کاری در دیدارها و مهمانی‌ها صحبت نکنیم.

رضا بنفشه خواه از بازی در «نیسان آبی» متاسف است.

با توجه به سابقه کاری‌تان انتظار می‌رفت که بیژن درباره قبول پیشنهادهای هنری‌اش با شما مشورت کند.

یک بار قبلا به بیژن گفتم که فکر کن مهران غفوریان یا جواد رضویان هستی که هیچ کسی در خانواده‌شان بازیگر نیست. تو هم فکر کن که پدرت بازیگر نیست. می‌خواهم مستقل باشی. دوست ندارم هرجایی رفتی، بعضی فکر کنند به پیشنهاد فرد دیگری در آن جا حضور داری.

ار ناراحتی‌تان درباره بازی در سریال «نیسان آبی» متوجه می‌شویم که تجربه خوبی در این فضا نداشتید. آیا در پیشنهادهای کاری مهم است که برای سینما، تلویزیون یا نمایش خانگی و در کنار چه کسی بازی می‌کنید؟

نه، هر آدمی در زندگی تجربیات مثبت و منفی زیادی دارد و همین‌ها باعث می‌شود درس بگیریم تا هرکاری و هر پیشنهادی را قبول نکنیم. گفتم که از «نیسان آبی» متاسفم، اما در ادامه هم گفتم که از بازی در آن ناراحت نیستم.

برای بازی در پلتفرم‌ها و تلویزیون و سینما و… تفاوتی قائل نمی‌شوم و اتفاقا در باره این سوال‌ها می‌گویم که مقایسه نکنید. چون کار خوبی نیست. بعضی حتی می‌پرسند نسل جوان و امروزی را چطور می‌بینید؟ فقط می‌گویم این مقایسه‌ها را نکنید.

نوشته های مشابه

guest
2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا