آموزش و سرگرمی

“بازیگر سرشناس” چهره خود را فروخت/ عکس

بروس ویلیس اولین ستاره ی هالیوود است که تصویر چهره ی خود را به منظور ساخت دیپ فیک با آن می فروشد.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو، چندی قبل در سال جاری میلادی، خانواده ی ویلیس اعلام کردند او به دلیل ابتلا به بیماری آفازی یا زبان پریشی از بازیگری کناره می گیرد.

این بیماری عصبی توانایی فرد برای خواندن، گوش دادن و صحبت کردن را تحت تأثیر قرار می دهد، امری که به ویژه برای یک بازیگر تأثیرگذار است چون بازیگرها باید دیالوگ های خود را حفظ کنند و از بر بگویند.

در حالی که تصور می شد مبتلا شدن ویلیس به این بیماری و بازنشستگی وی متعاقب آن به این معنا است که تماشاگران دیگر هرگز این بازیگر را در قاب تصویر نخواهند دید، احتمالاً به دلیل پیشرفت فناوری دیپ فیک اینگونه نخواهد شد.

"بازیگر سرشناس" چهره خود را فروخت/ عکس

حق استفاده از تصویر چهره ی خود در ساخت دیپ فیک

این بازیگر با امضای قراردادی حق استفاده از تصویر چهره ی خود در ساخت دیپ فیک را به طور رسمی به یک شرکت آمریکایی فروخت. بر اساس این قرارداد، شرکت مذکور اجازه ی ساخت یک «قل دیجیتالی» از ویلیس برای استفاده در فیلم ها را یافته است.

ویلیس در سال ۲۰۲۱ با استفاده از فناوری دیپ فیک در ویدئوی تبلیغاتی یک شرکت ارائه ی خدمات تلفنی روسی به نام Megafon حضور یافت.

او بدون حتی حاضر شدن سر صحنه ی فیلمبرداری در این تبلیغ حضور یافته بود و چهره اش به صورت دیجیتالی به بازیگر دیگری پیوند زده شده بود. ویلیس در بیانیه ای رضایت خود را از این پروژه ابراز کرد، چرا که به گفته ی خودش، فرصت بازگشت را به او بخشیده بود.

جدا از آن ویدئوی تبلیغاتی، روشن نیست که آیا کنترل تصویر چهره ی ویلیس به طور کامل به دیپ فیک داده شده یا تصمیم گیری درباره ی نحوه ی استفاده از آن در آینده با خود او خواهد بود.

با به پایان رسیدن دوران حرفه ای ویلیس، این امر می تواند راهی برای ادامه ی فعالیت این بازیگر باشد.

 

 

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا