آموزش و سرگرمیفرهنگ و هنر

بازیگری که همیشه نقش معتادها را بازی می‌کند!

مختار سائقی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان برنامه «چهل تیکه» بود و درباره درس‌های آموزنده‌ای که از فرامرز قریبیان یادگرفته، صحبت کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از باشگاه خبرنگاران، شب گذشته مختار سائقی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان برنامه چهل تیکه بود و درباره فعالیتش گفت: دوران دبستان متوجه شدم، نقاشی‌ام خوب است. به مرور با نقاشی به صورت تجربی آبرنگ و رنگ روغن کار می‌کردم.

وی افزود: سال ۵۲ با آقای فرحبخش که دفتر فیلمسازی داشتند فیلم‌های کوتاه کار می‌کردیم و من آرتیست فیلم‌های دفترشان بودم. او هم کارگردانی می‌کرد.

سائقی اظهار کرد: آقای فرحبخش سال ۶۲ گفت می‌خواهم در سینمای حرفه‌ای کار کنم، من آنجا برای اولین بار آقای سیروس الوند، اکبر زنجانپور، فرامرز قریبیان، جهانگیر الماسی، رضا طاعتی را دیدم و این عزیزان قرار بود برای اولین بار بعد از انقلاب به سینما برگردند.

وی ادامه داد: من آنجا به عنوان دستیار صحنه کار می‌کردم، اما آقای فرحبخش به سیروس الوند گفتند که از مختار استفاده کنند، خوشبختانه چند سکانس آنجا بازی کردم.

مختار سائقی که نقش معتادها را بازی می‌کند.

نقش معتاد

این بازیگردرباره بازی در نقش معتاد توضیح داد: من ۱۵ سالی می‌شود که سیگار نمی‌کشم، نمی‌دانم چرا نقش معتاد به من پیشنهاد می‌شود. البته شاید دلیل‌اش این است که به این بیماری اشراف دارم.

یکی از بهترین کارهایم را سریال پنجمین خورشید علیرضا افخمی می‌دانم. در این سریال که بازی کردم شاید این باور را برای بقیه به وجود آورد که نقش‌های معتادشان را من بازی کنم.

سائقی اظهار کرد: در فضای مجازی ویدئوهایی را درست کردند که بازتاب‌های بسیاری داشت. عکس شخصیت‌های سینمایی را با نمادشان نوشته‌اند به طور مثال شریفی نیا نماد دو همسر ها، جوادهاشمی نماد شهید، من را هم نماد اعتیاد زدند. (خنده)

در بخشی دیگر بازیگر سریال مرضیه خاطره‌ای از فرامرز قریبیان بیان کرد: من چند کار با آقای قریبیان داشتم، در فیلم مروارید سیاه من طراح لباس بودم. وقتی برای خرید لباس رفتیم از ایشان پرسیدم که نظر شما درباره این لباس چیست که گفتند هر چه شما بگویید.

برای من یک درس بود و با توجه به جایگاهی که ایشان داشتند بسیار آموزنده بود. با این حرف اعتماد به نفسی به من دادند و خیلی چیزها از آقای قریبیان یاد گرفتم.

نوشته های مشابه

guest
5 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا