اقتصادسرخط

این هفته به بورس شوک وارد می شود؟

آیا هفته آینده شاخص کل بورس به ۱٫۳ میلیون واحد می‌رسد؟

به گزارش وقت صبح به نقل از تجارت‌نیوز، هفته گذشته شاخص کل بورس در تمام روزها با افت رو به رو شد و در آخرین روز معاملاتی هم در محدوده یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد قرار گرفت.

هفته گذشته بازار سهام با خبر خداحافطی رئیس سازمان بورس به کار خود پایان داد و دقیقا دو روز بعد، رئیس جدید این سازمان معرفی شد. مجید عشقی از این پس سکان‌دار سازمان بورس است.

بازار این هفته در حالی آغاز به کار می‌کند که هنوز سیاست‌های رئیس جدید سازمان بورس مشخص نشده است. بنابراین بازار سرمایه بعد از پشت سر گذاشتن افت قیمت دلار و فروش اوراق توسط دولت، این هفته باید منتظر شوک جدیدی باشد.

نیما میرزایی، کارشناس بازار سرمایه در صفحه اینستاگرامی خود دلایل ریزش بازار در روزهای گذشته را افت قیمت دلار، بلاتکلیفی ریاست سازمان بورس و افزایش نرخ بهره اعلام کرد. همچنین این کارشناس بازار درباره روند بازار سهام به تجارت‌نیوز گفت: تحرکات بازار هفته آینده نوسانی یا خنثی است و گروه‌های پیشرو هم بانکی‌ها و پتروشیمی‌ها هستند.

همچنین مهدی ساسانی در اینستاگرام خود نوشت: «شرایط بازار خوب نیست و اگر شاخص محدوده یک میلیون و ۳۸۰ را هم از دست بدهد تا یک میلیون و ۳۰۰ تا ۳۳۰ هزار واحد افت خواهد داشت.

برخی از کارشناسان بازار سرمایه در حالی روند بازار را برای هفته آینده مثبت ارزیابی کردند که احتمال دستکاری شاخص را دادند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا