اجتماعیپیشنهاد سردبیرسرخط

امباپه در دو راهی علاقه و ثروت

چند روزی بیش‌تر از مهم ترین انتخاب کیلیان در زندگی و دنیای حرفه ای او نمی‌گذرد و اکنون کل دنیا از این انتخاب انگشت به دهان مانده است.

وقت صبح- یاسین جاری؛ برای ما انسان‌ها همواره انتخاب‌های زیادی وجود دارد و در طول زندگی بارها باید برای گذر از مراحل مختلف زندگی به انتخابی دست بزنیم.

مانند هر انسان دیگری کیلیان امباپه، ستاره سرشناس این روزهای فوتبال نیز خارج از این گردونه انتخاب در زندگی نیست.

به زعم خیلی از فوتبال دوستان چند روزی بیش‌تر از مهم‌ترین انتخاب کیلیان در زندگی و دنیای حرفه ای او نمی‌گذرد و اکنون کل دنیا از این انتخاب انگشت به دهان مانده است.

نام کیلیان امباپه نامی است که این روزها در میان رسانه‌ها، مجلات معتبر، سایت های فوتبالی و هر کسی که اندکی علاقه به پیگیری روند ورزش جذاب فوتبال در دنیای پر مشغله  امروزی دارد، روزانه بارها شنیده می‌شود .

فوتبالی که فراتر از یک ورزش، معانی و تعابیر مختلف زندگی مانند علاقه، انتخاب، تلاش، نظم،ثروت و … در آن نمود دارد و اکنون باز هم انتخابی بین علاقه و عشقی که سال‌هاست از طریق کیلیان بیان شده است و ثروت و پولی که مانند خیلی از انسان ها انگار او را اسیر تمایلات مادی کرده است.

شاید بیان این موضوع که اختلاف آنچنانی در پیشنهاد باشگاهی معتبر که بی شک سلطان فوتبال اروپا نامیده می‌شود و باشگاهی که غالب شهرت خود را در یکی دو دهه ی اخیر و به واسطه  ثروتی گزاف از منابع نفت خاورمیانه به دست آورده است، تنها راه حلی زیرکانه از طرف مادر امباپه بوده است که سرپوشی بر این موضوع بگذارد که بین عشق و ثروت، برای او و فرزندش کیلیان، ثروت اهمیت بیش تری دارد.

تعبیر عشق و علاقه در هر عالم ملموسی چون هنر ، ورزش ، سینما و حتی زندگی از قدیم ارزشی والا داشته است و معمولا به آن فراتر از مادیات نگاه می‌شود اما اکنون کیلیان امباپه جوان با انتخاب خود انگار می‌خواهد بر روی این موضوع خط بطلان بکشد و بی شک باید خود را برای گذر از یک دوران بی نهایت سخت که می تواند منجر به ضربه شدید به دوران حرفه ای او شود ، آماده کند.

در تاریخ فوتبال که نگاه می کنیم بزرگ‌ترین نام‌ها ماندگاری در دایرة المعارف فوتبال را مدیون انتخاب عشق و علاقه ی خود به یک تیم خاص بوده اند و اکنون باید دید آیا کیلیان امباپه با وجود اینکه گزینه  ثروت (پاری سن ژرمن ) را به علاقه ای (رئال مادرید ) که هماره زبانزد اهل فن فوتبال بوده، ترجیح داده است ولی هنوز هم می‌تواند در این دایرةالمعارف نامی ماندگار برای خود دست و پا کند یا خیر .

البته شکی در آن نیست که تا همین جا هم کیلیان امباپه یه عنوان یکی از بهترین استعداد های فوتبال در دهه ی اخیر شناخته شده است اما واقعیت این است که انتظاری فراتر از این از او می رود که می تواند متاثر از انتخاب ثروت به جای علاقه باشد و مانند یک فیلم درام پایان خوبی نداشته باشد .

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا