اجتماعی

اقدام جنجالی مدافع گرانقیمت دردسرساز

هلند بعد از اخراج ماتایس دی‌لیخت به یک تیم سردرگم مقابل چک تبدیل شد و هیچ تدبیری هم برای تغییر این موقعیت نداشت.

به گزارش وقت صبح به نقل از خبرورزشی، هلند ۲۰۲۱ هم با جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰خداحافظی کرد. این بار خبری از توتال فوتبال یا فوتبال گروهی زیبا نبود بلکه این یک فاجعه گروهی بود که برای فوتبال هلندی‌ها رقم خورد.

این فاجعه نه از نوع معمولی بلکه از نوع اتفاقات عجیب و غریبی بود که ممکن است در زندگی واقعی ببینیم و تا سال‌ها تصویر آن از ذهن‌مان خارج نشود.

اخراج ماتایس دی‌لیخت در نیمه دوم دیدار مقابل چک تیر خلاصی بود بر پیکر تیمی که فقط در ظاهر یک تیم مدعی بود اما در عمل فقط یک گروه ناهماهنگ نارنجی‌پوش را نشان می‌داد. چک، به معنای واقعی کلمه شایسته برنده شدن بود.

یک تیم دوست داشتنی، باهوش و سازمان‌یافته در همه نقاط و همه دقایق بازی. حالا آنها می‌توانند از حضور در یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ لذت ببرند.

نمایش فاجعه بار هلند

اما آنچه بیشتر به چشم آمد و جای تحلیل دارد نمایش فاجعه باری بود که هلند در این تورنمنت از خود نشان داد. در بازی مقابل چک آنها تا دقیقه ۵۴ بازی متعادلی را به نمایش گذاشتند.

اما از ۵۴ تا ۶۸ یک تیم از هم پاشیده بودند که انواع و اقسام اشتباهات را مرتکب شدند و در نهایت گل اول را خوردند.

دی‌لیخت را می توان یک بازیکن دردسرساز خطاب کرد. به نظر می‌رسد که همیشه خود را در شرایطی قرار می‌دهد که در حال خطا کردن، زدن یا کشیدن پیراهن بازیکن حریف داخل محوطه جریمه خودی است و به این ترتیب برای تیمش دردسر درست می‌کند.

دقیقه ۵۴ در حالیکه پاتریک شیک مهاجم حریف به سمت او می‌آمد و توپ بین او و مهاجم بود ناگهان دی‌لیخت لیز خورد، نتوانست خودش را کنترل کند و سپس با دست به توپ ضربه زد.

تیمی که فرانک دی‌بوئر به یورو ۲۰۲۰ آورد راه زیادی تا تبدیل شدن به یک تیم واقعی دارد. آنها در بوداپست به کار خود پایان دادند و باید امیدوار باشند که در تورنمنت‌های بهتری گروهی منسجم‌تر را راهی مسابقات کنند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا