اجتماعی

درخواست اعدام برای پیرمرد 73 ساله و تبرئه متهم

قبول دارم در سال‌های قبل سه مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت شدم وچون تست الکل مثبت بود هر بار شلاق خوردم .

‏سایت رکنا گزارش داده که دادستانی تهران خواستار صدور حکم اعدام برای مردی ۷۳ ساله به اتهام “شرب خمر” شده است.

این مرد که خلبان بازنشسته و دارای دکترای نظامی معرفی شده، به اتهام “شرب خمر و رانندگی در حال مستی” در شمال تهران بازداشت و برای وی پرونده تشکیل شده است. ظاهرا  چون قبلا سه بار به «اتهام شرب خمر بازداشت شده»، مقام‌های قضایی خواستار صدور حکم اعدام برای او هستند.

خلبان مشروب خوار تبرئه شد

خلبان 73 ساله تبرئه شد

هفته گذشته با حکم دادگاه تبرئه شده و الان آزاد است.  قاضی کشکولی در این زمینه گفت: این متهم آقایی هست که در شعبه ما پرونده‌اش تکرار شده و پیش از این احکامی درباره او صادر شده بود و به لحاظ سابقه ارجاع، پرونده اخیر او هم به شعبه ما آمد. او پیش از این شرب خمرهای متعدد داشته منتهی در این پرونده شرایط مجازات سنگین را نداشت و به همین دلیل برائت گرفت.

او افزود: او با خودرویی تصادف کرده بود و بعد از دستگیری و انجام بررسی‌ سوابق این فرد، متوجه شده بودند که متهم شرب خمر‌ متعدد و تکرار جرم داشته است. به همین دلیل به دادگاه ارجاع داده شد.

قاضی گفت: در جریان محاکمه متهم منکر شرب خمر بود و ما هم به این نتیجه رسیدیم که او شرایط جرم را ندارد و تبرئه گرفت و آزاد شد اما اصل موضوع متأسفانه در رسانه‌ها موضوع جور دیگری عنوان شد.

بخوانید: انتقام رقیب عشقی با تاریخ 20 ساله

ماجرای دستگیری پیرمرد 73 ساله در تهران

وقتی پیرمرد روبه روی قضات ایستاد گفت:

  • قبول دارم در سال‌های قبل سه مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت شدم وچون تست الکل مثبت بود هر بار شلاق خوردم .

 

  •  اما آخرین بار بی دلیل بازداشت شدم و من مشروب مصرف نکرده بودم.

 

  • باور کنید به زور از من تست الکل گرفته شد و به همین خاطر هم برگه ای را که تایید کننده مثبت بودن تست الکل بود امضا نکردم .من اتهامم را قبول ندارم.

 

سپس محمد شمس وکیل وی به دفاع پرداخت و گفت:

پرونده نواقص بسیاری دارد و موکلم نیز در پرونده اعتراف به مشروب خواری نداشته است. از این رو تقاضای برائت وی را دارم.

 

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

شرب خمر چیست؟

شرب خمر از دو کلمه شرب به معنای نوشیدن و خمر به معنای مایع مست‌کننده و سکر آور تشکیل می‌شود! به عبارت ساده تر یعنی همان نوشیدن مشروبات الکلی اعم از دست ساز یا کارخانه ای، با الکل کم یا زیاد که نوشیدن هر مقدار از آن چه باعث مستی بشود و چه نشود، جرم می‌باشد.

مجازات شرب خمر

براساس ماده 264 تا 266 قانون مجازات اسلامی: مصرف مسکر از قبیل خوردن، تزریق کردن و تدخین آن کم باشد یا زیاد، جامد باشد یا مایع، مست کند یا نکند، خالص باشد یا مخلوط به گونه ای که آن را از مسکر بودن خارج نکند موجب حد است. حد مصرف مسکر 80 ضربه شلاق است. این مجازات بر غیرمسلمانان تا زمانی که در حالت سکر در انظار عمومی ظاهر نشوند اعمال نمی گردد.

اگر این جرم در اماکن و انظار عمومی صورت گیرد بر اساس ماده 835 قانون مجازات اسلامی شخص علاوه بر کیفر عمل مجرمانه به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا 76 ضربه شلاق محکوم می‌گردد.

لینک کوتاه: https://bit.ly/3bD36Vt

 

نوشته های مشابه

guest
5 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا