آموزش و سرگرمیفرهنگ و هنر

اعتراف عجیب مهران مدیری درباره فیلم «درخت گردو»

مهران مدیری در جشن حافظ به بازی افتضاح خود در فیلم درخت گردو با صراحت اعتراف کرد که واکنش هایی را به همراه داشت.

به گزارش وقت صبح به نقل از برترین‌ها؛ یکی از حواشی جشن حافظ، نظر صریح و بدون تعارف مهران مدیری درباره بازی خودش در فیلم «درخت گردو» اثر محمدحسین مهدویان بود.

مهران مدیری در جشن حافظ به صراحت درباره بازی و نقشش در این فیلم صحبت کرد و گفت:«هنوز نفهمیدم دلیل انتخاب من برای بازی در «درخت گردو» چه بود. نمی‌دانم فیلم «درخت گردو» را دیدید یا نه؟! من افتضاحم در آن فیلم. این را واقعا می‌گویم. من خیلی در آن فیلم بد بازی کردم. یعنی وقتی فیلم را دیدم نفهمیدم چرا بازی کردم. حالا دوستم داشتند یا دوست بودیم گفتند تو هم بیا بازی کن ولی یک چیز افتضاحی بود. یعنی جایزه «چپق طلایی» اگر وجود داشت برای این فیلم به من می‌دادند!

بیشتر بخوانید: ماجرای جواد عزتی و بغل کردن همسرش در جشن حافظ!

بازی او در این فیلم از سوی منتقدان و تعدادی از مخاطبان مورد انتقاد قرار گرفته بود. محمدرضا مقدسیان نوشت: “مهران مدیری سرش را بالا گرفته و اعلام کرده بازی‌اش در فیلم «درخت گردو» افتضاح بود، که البته بود، اما این جراتمندی برای اعتراف به اجرای بدش در این فیلم را باید تقدیر کرد و چه خوب که این پذیرش را دارد.

این از لایه‌ی رویی ماجرا. پس برجسته‌اش کردم که خودم و همه‌مان یادبگیریم و اشتباهات خودمان را بپذیریم.

اما آیا رسیدن به این نقطه در اثر نقدهای متکثر و بازخورد‌های مخاطب نبود؟

طبعا بود. پس چه عالی که جریان اظهار نظر محترمانه و پذیرش نقد و نظر مخاطب کم‌کم می‌رود که به بلوغ برسد.

اصل ماجرا اما اینجاست که رندی و نبوغ رسانه‌ای مدیری را می‌رساند و آن اینکه وقتی غالب جریان بازی او را افتضاح تعبیر می‌کنند، او به جای ایستادن مقابل موج، همراه موج می‌شود و با بهره‌گیری از ویژگی طنز پردازی‌اش، بار انتقاد را از روی دوشش برمی‌دارد و مخاطب را مال خود می‌کند تا جایی که تشویق حضار را برمی‌انگیزد. این یعنی مدیری بعد از سال‌ها کار کردن و دوام آوردن خوب بلد است نبض مخاطب را در دست بگیرد از پیچ‌های خطرناک کاری و صنفی‌اش گذر کند و موقعیت‌های علیه خودش را تبدیل به موقعیت‌های مطلوب خودش کند.

تا جایی که حتی این سوال که «چرا نقش را قبول کردی اگر فکر می‌کردی که توان اجرایش را نداری» را با این جمله که «دوستان محبت داشتن و اصرار کردند» به گردن تیم تولید می‌اندازد. مسئولیت تیم تولید و انتخاب و هدایت بازیگر سرجایش،اما مسئولیت پذیرش نقش و اجرای مدیری همچنان سرجای خودش محفوظ است. پس دقیق‌تر اگر بگوییم مدیری بد بودن خودش را پذیرفت، چپق طلایی را به خودش داد اما مسئولیت این ماجرا را بیشتر برگردن انتخاب کننده‌هایش گذاشت نه انتخاب خودش.”

نظر کاربران

کاربری در این باره نوشت: مهران مدیری در نشست خبری فیلم درخت گردو: دوستی من با تهیه کننده باعث شد در فیلم حضور داشته باشم.دو سال و بعد از اکران فیلم مهران مدیری در جشن حافظ : دلیل انتخاب من برای بازی در این فیلم را نفهمیدم!
تو رابطه مهدویان و مدیری و تهیه کننده تنها چیزی که نقش نداشته فیلمنامه بوده!

دیگری نوشت: اینکه مهران مدیری گفته من خیلی بد بود تو فیلم «درخت گردو» و دیگران اصرار کردن که من تو این فیلم بازی کنم نشون میده که چقدر ادم بی مسئولیتیه. خب بازی نمیکردی!

کاربری دیگرنوشت: تهیه کننده دنبال برندسازی مدیری بود تا صرفه اقتصادی کنه از کنارش و هر پروژه‌ای رو باهاش می‌بست ؛
اینکه کارگردان برای ساخت فیلمش تن به هر چیزی بده نقطه تاریک ماجراست

دیگری نوشت: مهران مدیری خودش گفته در فیلم درخت گردو افتضاح بودم حالا دیگه چرا یه عده دارن به خودشون صدمه وارد میکنن الله علم

بسیاری از کاربران هم از این اظهار نظر مدیری استقبال کردند و نوشتند: اینجوری نگید آقای مدیری اتفاقا نویسنده و کارگردان و خصوصا تهیه کننده درخت گردو باید از شما عذرخواهی کنند که وقت گرانبها و ارزشمند شما رو که میشد صرف ساخت بهترین آثار طنز توسط خود شما بشه گرفتند و یک نقش کم اهمیت به شما دادن برای دیده شدن فیلمشون !!! همه میدونن اسم مهران مدیری مهری برای فروش فیلماشونه.

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا