آموزش و سرگرمی

ازدواج “بازیگر اوکراینی” به این شرط عجیب با یک مرد ایرانی

سوتلانا بازیگر اکراینی در یک مصاحبه شرطش را برای ازدواج با مرد ایرانی اعلام کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از همشهری آنلاین: شاید ۵ سال پیش، سوتلانا که در ایران بیشتر با نام لانا شناخته می‌شود گمانش را هم نمی‌کرد که روزی به عنوان بازیگر در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی در نقش‌های اصلی ظاهر شود.

البته علاقمندی او به ایران، فرهنگ و آداب رسوم ایرانی انگیزه‌ای شد تا در رشته ادبیات و زبان فارسی در یکی از دانشگاه‌های معتبر اوکراین دانش‌آموخته شود.

در ادامه گفت‌وگو با این بازیگر اوکراینی از نظر شما می‌گذرد. سوتلانا این روزها بازیگر نقش اصلی مجموعه تلویزیونی تمام‌رخ را بر عهده دارد پخش می‌شود.

از کی با ایران آشنا شدید و چطور شد که زبان فارسی آموختید؟

از دوران بچگی علاقه زیادی به فرهنگ و تاریخ کشورهای خاورمیانه داشتم خصوصا مصر باستان ولی راستش را بخواهید انتخاب رشته زبان و ادبیات فارسی قسمت بود.

چطور شد در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی به عنوان بازیگر انتخاب شدید؟

در دانشگاه با یک ایرانی که دنبال یک دختر اوکراینی فارسی زبان بود به طور اتفاقی آشنا شدم و او مرا برای کارگردان فیلم ماهور مجید نیامراد معرفی کرد. از آن زمان فعالیتم در سینمای ایران شروع شد.

چه شد که به دنبال آموختن زبان فارسی رفتید؟

همیشه گفته‌ام قسمت بود. چون بین سه زبان مورد نظر از جمله چینی، عربی و فارسی، زبان فارسی رو انتخاب کردم و الان بابت این تصمیمم خیلی خوشحالم.

زبان فارسی را به چه صورتی و در کجا خواندید؟

من مدرک فوق لیسانس دانشگاه شفچنکو اوکراین در رشته زبان و ادبیات فارسی را دارم. در حال حاضر در مقطع دکتری هم می‌خوانم. البته چند بار در دانشگاه‌های تهران دوره‌های کوتاه مدت زبان فارسی را گذرانده‌ام.

با فرهنگ ایران چقدر آشنا هستید؟

درباره فرهنگ ایران اطلاعات زیادی دارم چون هم در دانشگاه کلاس‌های متفاوت راجع به تاریخ و فرهنگ و ابیات ایران داشتیم هم خودم به ایران زیاد سفر کردم و این فرصت را داشتم که شخصا با فرهنگ ایران آشنا بشوم.

 آیا دوست دارید با یک ایرانی شاید بازیگر ایرانی ازدواج کنید؟

بله من مجردم و دوست دارم با عشق و به قول ایرانیان با «مرد حسابی» ازدواج کنم. مهم نیست اوکراینی یا ایرانی باشد. ولی اگه ایرانی باشد باید آماده باشد زبان اوکراینی را یاد بگیرد.

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا