اجتماعیاقتصاد

ارزان‌ترین خانه‌های ایران در کدام شهر هستند؟

بر اساس گزارش مرکز آمار از قیمت مسکن در شهرهای منتخب کشور ۵ شهر تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد گران‌ترین شهرهای کشور در حوزه مسکن هستند.

به گزارش وقت صبح به نقل از همشهری آنلاین، بررسی گزارش مرکز آمار ایران از قیمت مسکن در شهرهای منتخب کشور نشان می‌دهد که ۵ شهر تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد گران‌ترین شهرهای کشور در حوزه مسکن در بهار ۱۴۰۰ بوده اند.

گران ترین‌ها

اگر چه قیمت مسکن در شهرهای مختلف کشور طی سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است اما در این میان برخی شهرهای کشور، رقم‌های عجیب و غریبی را در قیمت مسکن ثبت کرده‌اند و در این میان تهران به عنوان پایتخت کشور از رقبای خود به حد چشمگیری جلوتر است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در شهر تهران در بهار ۱۴۰۰ حدود ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود. این درحالی است که در شهر اصفهان متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیر بنای مسکونی ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بوده است که به عنوان دومین شهر گران فاصله زیادی تا قیمت مسکن در تهران دارد.

ارزان‌ترین خانه‌های ایران در خرم آباد است.

پس از اصفهان، شهرهای تبریز با متوسط قیمت ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، شیراز هم با همین حدود قیمت – ۱۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان- و مشهد با حدود قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای هر مترمربع زیربنای مسکونی قرار دارند و گران‌ترین قیمت مسکن را به خود اختصاص داده اند.

کرج، اراک و قم نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند که قیمت فروش هر مترمربع مسکن در این شهرها نیز بیش از ۱۰ میلیون تومان است.

ارزان ترین‌ها

اما ارزان‌ترین شهر کشور از لحاظ قیمت مسکن، یاسوج است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در این شهر حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است و تنها شهری است که متوسط قیمت فروش هر مترمربع مسکن آن کمتر از ۲ میلیون تومان است.

سایر شهرهای ارزان کشور را می‌توان شهرهایی اعلام کرد که متوسط قیمت فروش هر مترمربع مسکن در آن‌ها کمتر از ۵ میلیون تومان است. به این ترتیب سایر شهرهای ارزان کشور به ترتیب عبارتند از بیرجند، ایلام، خرم آباد و یزد.

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا