اجتماعی

اجیر کردن سارق برای دزدیدن کیف 40 میلیونی دختر خاله

صاحب کمپ ترک اعتياد که از رفتارهای دخترخاله همسرش دلخور بود، با اجیر کردن دو موتورسوار نقشه سرقت ۴۰۰ میلیون تومانی از وی را طراحی کرد.

چند روز قبل فیلمی از سرقت در فضای مجازی منتشر شد که از کیف قاپی دو موتورسوار از زنی جوان حکایت داشت. بر اساس این فیلم دو زن جوان از مغازه ای خارج شده و قصد عبور از خیابان را داشتند که موتورسواری دو ترک از کنار آنها عبور کرده و چند قدم آن طرف تر، موتورسیکلت متوقف و جوان ترک نشین از آن پیاده شد.

مردی با لباس های مشکی و ماسکی سفید و مشکی که تمام صورت او را پوشانده بود به سراغ یکی از زنها رفت و کیف او را سرقت کرده و بلافاصله سوار بر موتورسیکلت شده و از محل متواری شده تمام این اتفاقات در ۲۷ ثانیه رخ داد.

پس از این سرقت، شاکی به پلیس خبر داد و مدعی شد ۴۰۰ میلیون تومان در کیفش پول و دلار داشته است.

بیشتر بخوانید: راز قتل خواهر بعد از 8 سال فاش شد

پرونده ماجرا باز شد

بلافاصله پرونده ای در این خصوص در اداره آگاهی تشکیل شد. تحقیقات کارآگاهان پلیس و بازبینی تصاویر فیلم های مداربسته این احتمال را برای کارآگاهان مطرح کرد که این سرقت اتفاقی نبوده و با برنامه ریزی قبلی صورت گرفته است.

چرا که سارق فقط کیف یکی از آن ها را سرقت کرده بود. در ادامه مشخص شد این دو زن دخترخاله هستند و شاکی به تازگی از انگلستان به ایران آمده است.

با احتمال نقش داشتن دختر خاله شاکی در این سرقت، تحقیقات روی این موضوع متمرکز شد و در ادامه سرنخ هایی به دست آمد که نشان می داد شوهر دختر خاله شاکی عامل طراحی این نقشه سرقت است اجیر کردن دو سارق با هماهنگی های قضایی، مرد جوان که صاحب کمپ ترک اعتیاد است و همسرش بازداشت شدند.

بخوانید: قتل شوهر به دلیل احساس چاقی

اعتراف به انتقام گیری

سروش مرد جوان که خود را در برابر مدارک وشواهد پلیسی می دید در نهایت به اجیر کردن دوکیف قاپ برای انتقامگیری از دختر خاله همسرش اعتراف کرد.

با اعتراف او دو سارق کیف قاپ نیز بازداشت شده و تحقیقات از آنها ادامه دارد. سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفتند: چندی قبل خبری به پلیس آگاهی رسید که سرقتی از یک خانم صورت گرفته است.

بلافاصله همکارانم وارد عمل شده و در بررسی های صورت گرفته در صحنه سرقت، متوجه مشکوک بودن رفتارهای خانم جوانی شدند که به همراه شاکی در صحنه بود، با هماهنگی های قضایی و تحقیقات صورت گرفته خانم جوان و سه همدستش دستگیر شدند.

۴ میلیارد ریال ارزش اموالی بود که در کیف شاکی قرار داشت و از سوی کیف قاپان به سرقت رفته بود.

منبع: ایران

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا