آموزش و سرگرمیفرهنگ و هنر

آهنگ مشهور BTS؛ گزینه‌ای محبوب و غیرمنتظره برای خواب!

تحقیقات نشان داده است کاربران زیادی آهنگ «دینامیت» گروه کره‌ای BTS را برای استراحت کردن و خوابیدن انتخاب می‌کنند!

وقت صبح– آهنگ شاد «دینامیت» از گروه BTS در لیست آهنگ‌های محبوب برای خوابیدن قرار گرفته است!

به گزارش گروه ترجمه وقت صبح، بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است، افراد زیادی برای به خواب رفتن آهنگ «دینامیت» را انتخاب می‌کنند. این آهنگ انتخابی غیرمنتظره برای خوابیدن است!

محققان دانشگاه آرهوس در دانمارک بیش از 200هزار آهنگ از 985 لیست پخش مرتبط با خواب در برنامه پخش موسیقی اسپاتیفای را تجزیه و تحلیل کردند. این تحقیق با استفاده از API آن انجام شده است. برنامه‌ای که به محققان در یافتن و مدیریت داده‌ها کمک می‌کند.

نتیجه این تحقیق شش زیرمجموعه خاص از موسیقی بود.بر اساس این تحقیق مردم برای خواب این سبک آهنگ‌ها را ترجیح می‌دهند سه مورد از این سبک‌ها ملودی آهسته‌ و آرام‌تری داشتند و که شامل سازهای آکوستیک و حداقل میزان متن در آهنگ بودند.

با این حال، ویژگی‌های دیگری دیگری نیز در انتخاب آهنگ برای خواب موثر بودند. افراد زیادی آهنگ‌های سریع‌تر و با درجه انرژی بالاتری مانند آهنگ «دینامیت» توسط گروه پسر کره‌ای BTS را ترجیح می‌دهند.

گروه BTS با انتشار این آهنگ در سال 2020 رکوردهای یوتیوب را شکست. این ویدئو طی 24 ساعت پس از انتشار خود بیش از 100 میلیون بار مشاهده شد. این آهنگ محبوب اکنون بیش از یک میلیارد بار در برنامه پخش موسیقی اسپاتیفای Spotify پخش شده است.

بیلی آیلیش در کنار BTS!

آهنگ «Lovely» از خواننده محبوب آمریکایی بیلی آیلیش نیز از جمله آهنگ‌هایی بود که به آرامش و خواب کمک می‌کند.

این پژوهش در مجله «Plos One» منتشر شده است. به گزارش وقت صبح نویسندگان این پژوهش معتقدند که این آهنگ‌ها به دلیل آشنایی، می توانند به آرامش افراد کمک کنند.

آنها همچنین خاطرنشان کردند که تحقیقات بیشتری برای بررسی این موضوع و شناسایی دلایلی که افراد مختلف موسیقی متفاوتی را برای خواب انتخاب می کنند”مورد نیاز است.

یافته‌های این تحقیق به وضوح نشان دادند که معیاری واحد در مورد سبک موسیقی که مردم برای خواب انتخاب می‌کنند، وجود ندارد.

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا