آموزش و سرگرمی

آنجلینا جولی جشن سنتی آمریکا را تحریم کرد؛ بوقلمون تعطیل!

آنجلینا جولی بازیگر سرشناس هالیوودی  عید شکرگزاری در آمریکا را جشن نمی‌گیرد.

به گزارش وقت صبح، جشن روز شکرگزاری رسما فرا رسید، خانواده‌های سراسر ایالات متحده آمریکا خود را برای جشن‌های تعطیلاتشان آماده کردند، از جمله تهیه بوقلمون لازم و سایر مواد مورد نیاز.

در کنار غذا، این روز یکی از محبوب‌ترین روزهای سال است که مردم با عزیزانشان گرد هم می‌‌آیند و بیان می‌کنند از چه بابت شکرگزارند.

اما هرچند قدمت این تعطیلات به سال‌های ۱۶۱۹ و ۱۶۲۱ برمی‌گردد، که «نخستین» روز شکرگزاری در آن برگزار شد، همه آمریکایی‌ها الزاما این مناسبت را جشن نمی‌گیرند.

درواقع، بسیاری از افراد سرشناس، نظرشان را درباره روز شکرگزاری به وضوح بیان کرده‌اند، برخی توضیح می‌دهند که چرا این مناسبت را جشن نمی‌گیرند و دیگرانی هم آن را تقبیح کرده‌اند.

چرا آنجلینا جولی جشن نمی گیرد؟

سال‌ها است که گفته شده آنجلینا جولی که مادر شش فرزند است، با وجود تاریخچه جنجالی روز شکرگزاری طرفدار این جشن نیست.

در دهه ۱۶۰۰، مستعمره‌نشینانی که بعدها آن‌ها را زائر نامیدند، به پلیموث ماساچوست آمده بودند تا با قبیله وامپانوآگ که بومی آن سرزمین محسوب می‌شدند، آشنا شوند و با هم غذایی بخورند.

در سال ۲۰۱۶، یکی از دوستان جولی به پاپ‌ایستر (PopEaster) گفته بود که این بازیگر از این تعطیلات آمریکایی «منزجر» است، اما تصمیم گرفته است به آن احترام بگذارد.

این منبع [آگاه] به فاکس نیوز گفت: «جولی از این تعطیلات متنفر است و نمی‌خواهد مثل بسیاری از آمریکایی‌ها دربازنویسی تاریخ نقشی داشته باشد.»

«تجلیل از کاری که مهاجران سفیدپوست با بومیان آمریکا کردند، یعنی تسلط یک فرهنگی بر فرهنگی دیگر با شیوه او همخوانی ندارد.

ابدا نمی‌خواهد به خانواده چندفرهنگی خود یاد بدهد داستان یک کشتار را چطور جشن بگیرند.»

نوشته های مشابه

guest
4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا