آموزش و سرگرمی

“آقای بازیگر” از عشقش دست کشید!

داریوش ارجمند از جوانی عاشق بازی بیلیارد بوده اما بخاطر مشغله زیاد کاری در سینما از این بازی در جوانی کناره گیری کرده است.

به گزارش وقت صبح، داریوش ارجمند یکی از پیشکسوتان بزرگ سینمای ایران از ماجرای علاقه اش به بازی بیلیارد پرده برداشت و سینما باعث جدایی او از عشقش شد.

داستان از چه قرار بود؟

بیلیارد پس از بوکس سینمایی ترین ورزش دنیا است فیلم های مشهوری در جهان و ایران با محوریت این ورزش ساخته شده و قاب های تاریخی از سوپر استار های بزرگ پشت میز بیلیارد در حافظه ذهنی همه سینمادوستان به ثبت رسیده است .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیلیارد از سینما حذف شد اما علاقه به بیلیارد در دل سینماگران ماند. در دهه ۷۰ برخی سینماگران و چهره های مشهور هنری تا جزیره کیش میرفتند ، فقط به این خاطر که آنجا امکان بازی بیلیارد وجود داشت !

اما در میان بازیگران چهره ای هم هست که بنا به دلیلی کاری مجبور شد دست از عشقش بکشد ! داریوش ارجمند از دوران جوانی در مشهد عادت به بازی بیلیارد داشت و در این زمینه صاحب ادعا هم بود! وقتی برای تحصیل در فرانسه زندگی می کرد ، تنها تفریحش بیلیارد بود و در بازگشت به ایران تنها دلش برای بیلیارد اروپا تنگ میشد !

وقتی در دهه هشتاد بیلیارد آزاد و قانونی شد ، همه فکر می‌کردند ارجمند باشگاهی تاسیس و همیشه آنجا باشد اما داریوش ارجمند تنها کسی بود که هرگز – حتی در قالب نقش – دوباره کنار میز بیلیارد دیده نشد بازیگری که با ایفای نقش مالک اشتر در میان مردم به یاد آورده می شود ، آنقدر برای این شخصیت مذهبی احترام قائل است که برای همیشه دست از علاقه به بیلیارد کشید.

او نمی خواست و هنوز هم نمی خواهد که جوانی او را پای میز بیلیارد ببیند و در ذهنش – حتی به غلط – نقش مالک اشتر تداعی شود. این هزینه ای است که ارجمند معتقد است هنرمند باید برای شهرت و محبوبیت بپردازد ، یعنی قربانی کردن یک عشق برای عشق بزرگتر که همان سینماست.

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا