سلامت و زندگی

آدم‌ها چرا خیانت می‌کنند؟

متأسفانه خیانت نه تنها رایج شده است، بلکه پدیده ای است که تعریف آن برای هر فردی تغییر می کند. شما هم با خبر خیانت شاهد نابودی بسیاری از زوج های خوشبخت هستید.

وقت صبح  چرا مردم حتی در روابط شاد نیز به شریک زندگی خود خیانت می کنند؟

انسان‌ها قرن هاست که به یکدیگر خیانت می‌کنند. امروزه که زندگی های درهم تنیده ای با رسانه های اجتماعی داریم، متاسفانه اغلب از طریق اینترنت متوجه خواهیم شد که شرکای ما روابط دیگری دارند.

در اینجا ما به تفصیل به بررسی افکار نوآورانه روان‌درمانگر استر پرل پرداخته‌ایم.

آدم‌ها چرا خیانت می‌کنند؟• تعریف تک همسری از دیروز تا به امروز کمی تغییر کرده است. مردم دیگر بودن با یک فرد را برای یک عمر نمی خواهند، بلکه داشتن رابطه با یک نفر در یک زمان را تک همسری می دانند.

به گفته پرل، ما نسبت به گذشته در انتخاب شریک زندگی خود آزادتر هستیم و این بدان معناست که امروزه روابط عاطفی بیشتر شده است. بنابراین خیانت به یک تهدید بزرگ برای روابط تبدیل شده است.

• در حین تلاش برای رسیدن به شریک زندگی ایده آل استرس زیادی را متحمل میشویم و در عین حال خود را در جایگاه بالایی می بینیم.

آدم‌ها چرا خیانت می‌کنند؟به گفته پرل در حالی که ما به دنبال کسی هستیم که بزرگترین عشق ما، دوست و پدر و مادر ما باشد، ناگهان فکر می کنیم که «من هم برای او همینطور هستم و او من را برای همین‌ها انتخاب کرده است!» و وقتی به ما خیانت می‌شود، این دیدگاه نسبت به خودمان در هم می شکند!

• خیانت فقط در روابط مشکل دار اتفاق نمی افتد. روابط شاد نیز می تواند در چنگال خیانت قرار گیرد.

طرف خیانتکار ممکن است شریک زندگی خود را با عشق زیاد دوست داشته باشد، اما ممکن است برای تکمیل قسمت هایی که احساس کمبود می کند، مانند نیاز به یک هیجان جدید یا ارتباط عاطفی، به خیانت متوسل شود!

احساس گناه

• علاوه بر این ها پرل می گوید که اگرچه خیانتکارها به خاطر ناراحت کردن شریک زندگی خود احساس گناه می کنند، اما اغلب از روابطی که داشتند پشیمان نیستند.

• علیرغم همه چیز خیانت ها می توانند روابط را مورد بازنگری قرار دهند و گاهی اوقات به سمت بهتر شدن روند.

پرل تأکید می کند که اکثر زوج ها پس از خیانت به زندگی مشترک خود ادامه می دهند. در حالی که در یک طرف درد و رنج وجود دارد، از طرف دیگر می تواند خودشناسی و توسعه به وجود بیاورد.

 

نباید خیانت همسر را از دیگران پنهان کنیم.البته خیانت در هر صورت برای افراد رفتار بسیار بدی است که نباید فراموش شود!

آیا شما به شریک زندگی خود فرصتی دوباره می دهید؟

ترجمه:وقت صبح

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا